Tivibu kumandam çalışmıyor, ne yapmalıyım?

Çözüm: Kumanda sorunları için aşağıdaki adımlar takip edilmelidir.

a) Kumandanın pilleri değiştirilmeli ve doğru takıldığından emin olunmalıdır.
b) Kumandanın ön yüzündeki 1 ve 6 tuşlarına aynı anda 5 saniye boyunca basılı tutunuz. Daha sonra sırasıyla 9, 8 ve 2’yi tuşlayınız. Böylece resetlenmiş olan kumandanızı kontrol edebilirsiniz. Eğer sorun devam ediyorsa 444 5 375’den Tivibu Müşteri Hizmetlerine ulaşarak destek alabilirsiniz.

Tivibu kumandasını Televizyon’da kullanamıyorum, ne yapmalıyım?

Çözüm: Kumandanın TV ye entegre olması için aşağıdaki adımlar takip edilmelidir.

a) Televizyonunuzun açık olduğundan emin olunuz. Kumandanızın üzerindeki numerik tuşlardan 1 ve 8 tuşlarına aynı zamanda 3 saniye kadar basınız. Kumandanızın “TV’’ tuşunun kırmızı ışığının yandığını göreceksiniz. Ardından “Televizyon Kodları” listesindeki televizyon kodunuzu tuşlayınız.

TELEVİZYON KODLARI :
HiSense 0
Panasonic 1
Arçelik/Beko/Grundig 2
Philips 3
Sharp 4
LG 5
Samsung 6
Sony 7
Vestel/Regal/Seg 8
Toshiba 9

b) Bu işlemi tamamladıktan sonra kumandanızı televizyonunuzun alıcısına doğru tutarak üzerindeki “TV” kumanda tuşuna televizyonunuz kapanana kadar basılı olarak bekleyiniz. Bu işlem 15 saniye ile 1 dakika arasında sürebilir. Televizyonunuzu “TV” kumanda tuşuna tekrar basarak açabilirsiniz.

c) Televizyon sesinizin de kumandanın “Ses +/-” tuşları ile kontrol edilebildiğini kontrol ediniz. Kontrolleriniz başarılı ise “Durdur/Oynat” tuşuna basarak ayarlarınızı kaydedebilirsiniz. Ses tuşları kontrolleriniz başarısız ise ikinci adımdaki işlemlere geri dönerek işleme devam edebilirsiniz. Ses tuşlarınızı da başarılı olarak kullanıncaya kadar işleme devam etmelisiniz.

Ekranımda Sinyal Yok Hatası alıyorum? TV Yayın kaynağı seçimi (source seçimi) nasıl yapılır?

Çözüm: Televizyonunuzun uzaktan kumandasını kullanarak INPUT ayarlarını cihazdan gelen video bağlantısını seçecek şekilde, SCART ya da HDMI seçiniz.

Akıllı kumanda özelliği nedir? Nasıl kullanabilirim?

Çözüm: Tivibu Ev kullanıcıları, iOS ve Android işletim sistemine sahip telefonlarındaki Tivibu GO uygulaması içinden Akıllı Kumanda özelliğini kullanabilirler. Akıllı kumanda ile, telefon üzerinden ses artırıp azaltmayı, kanallar arasında gezinmeyi, menüler arası gezinere film dizi gibi içerikleri çalıştırmayı yayını istendiği zaman durdurulmasını ve geri alınması gibi bir çok fonksiyonun kullanılmasını sağlar.

Özelliğin kullanılabilmesi için uygulamanın kullanıldığı telefon ile Tivibu kutusu aynı ağa (modem'e) bağlı olmalıdır. GO Mobil uygulaması açılıp menü kumanda simgesine tıklanır ardından eşleşme başarılı bir şekilde gerçekleşir.

Akıllı Kumanda 1 Akıllı Kumanda 2