29.90 TL'den
başlayan fiyatlarla!

FA Cup Heyecanı sadece Tivibu’da!

FA Cup Heyecanı sadece Tivibu’da!

Futbolun en köklü ve heyecan verici organizasyonlarından FA Cup, İngiltere'nin ulusal futbol arenasında yüzyıllardır süregelen bir geleneği temsil ediyor. Ve bu geleneksel şölen Tivibu Spor aracılığıyla Türk futbolseverlere ulaşıyor!

Tam adı "Football Association Challenge Cup" olan bu turnuva, dünyanın en eski futbol organizasyonu olarak kabul ediliyor ve her yıl İngiltere'deki profesyonel ve amatör futbol takımlarını bir araya getiriyor.

Finalde Manchester Derbisi Oynanacak

Organizasyonun finali iki Manchester ekibinin düellosuna sahne olacak. Manchester City ile Manchester United, başkent Londra’daki Wembley Stadı’nda oynanacak finalde bu kupayı müzelerine götürmek için sahaya çıkacak.

United, yarı finalde bu sezonun sürpriz takımı Coventry’yi mağlup ederken, Manchester City ise Chelsea karşısında galibiyete uzanarak finale adını yazdırmıştı.

Manchester City ile Manchester United arasındaki Manchester derbisine sahne olacak FA Cup’ta final mücadelesi 25 Mayıs saat 17.00’de Tivibu Spor ekranlarından futbolseverlerle buluşacak.

Futbolun En Köklü Turnuvası FA Cup

FA Cup, ilk kez 1871-1872 futbol sezonunda düzenlenmeye başlandı ve o zamandan beri her sene düzenli olarak gerçekleştiriliyor.

Turnuvanın amacı, farklı lig seviyelerinden gelen takımların karşılaşmasına olanak tanıyarak büyük sürprizlere ve unutulmaz anlara sahne olmasıdır.

FA Cup maçları, her turda eşleşen takımlar arasındaki eleme usulüyle oynanır. Turnuva, Premier Lig yanı sıra çeşitli amatör liglerden takımları da bir araya getirir. Bu da sıkça büyük takımların, alt liglerden gelen sürpriz takımlara karşı mücadele ettiği unutulmaz anlara ev sahipliği yapar.

Tüm elemelerin ardından geriye son 4 takım kalınca FA Cup, Wembley Stadyumu’na taşınır. İki yarı final maçı ve dev final bu stadyumda oynanır. Bu büyük şölene Tivibu Spor aracılığıyla Türkiye’den eşlik edebilirsiniz.